نیازهای امروزه‌ی انبارها در لجستیک

انبارها و مراکز توزیع با مجموعه‌ای از عوامل چون کمبود نیروی کار، افزایش هزینه‌ها و مشکلات زنجیره‌ی تامین رو‌به‌رو هستند که تامین تقاضا را دشوار می‌سازند. در واقع، انبارها باید بیشترین کار را با کمترین امکانات انجام دهند و مشتریان را راضی نگه‌دارند. خوشبختانه، چند راه مقرون به صرفه برای افزایش بهره‌وری عملکرد وجود دارد که نه تنها نیازهای انبارهای امروزی را برآورده کرده و یک مزیت رقابتی را در بازار به دست می‌آورد که در ادامه به یکی از آن‌ها پرداخته می‌شود:

  • انتخاب موجی(wave picking)

انتخاب موجی یا خوشه‌ای یک فرایند انتخاب سفارش است که با توجه به عواملی مانند تاریخ ارسال، اقلام مشابه، اقلامی که معمولا با یکدیگر انتخاب می‌شوند، منطقه انبار و موارد دیگر، سفارشات خاصی را به انبار ارسال می‌کند. این یک استراتژی اثبات‌شده برای انتخاب بهتر و بهره‌گیری از نیروی کار محدود.

این امر به کارگران این امکان را می‌دهد تا با تمرکز بر واحدهای نگهداری سهام خاص(SKU)، مسیرهای بهینه‌ی موجود، زمان‌های حمل و نقل و خروج بار، شرکت‌های حامل و دیگر موارد، انتخاب کنند. برای مثال، ممکن است صبر کنید تا یک موچ برداشت را برای زمانی که همه‌ی سفارش‌های یک واحد نگهداری سهام خاص وارد شوند، برنامه‌ریزی کنید؛ شما می‌توانید انواع مختلف امواج را بر اساس عوامل مختلف و معیارهایی که برای مشتریان و انبار شما منطقی است تعریف و زمان‌بندی کنید. اما یک وجه مشترک وجود دارد؛ استفاده‌ی حداکثری از نیروی کار، اجتناب از رویکردهای تصادفی برای انتخاب و امکان حمل به موقع و کاهش زمان سفر است.

وقتی زمان انتخاب واقعی سفارش‌ها و انجام کار فرا می‌رسد، بهتر است که به کارگران خود فناوری‌های اتوماسیون تلفن همراه مناسب را ارائه دهید تا به آنها در دریافت لیست‌ها کمک کرده، سفارش‌ها را در کارآمدترین مسیرها انتخاب کنند، کالاها را با اسکن بارکد تأیید کنند و در هر مرحله، فرآیند را ساده کنید.

منبع:

https://www.supplychaindive.com/topic/logistics/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا